Değerli müşterimiz,

En önemli hedefimiz sizinle eşsiz barbekü deneyimine en kısa sürede buluşturmak. Bu hedef doğrultusunda siparişleriniz kargo firmalarının yoğunluklarına bağlı olarak aynı gün veya ertesi gün kargoya verilmektedir. Bizim için diğer önemli husus kapalı kutu-demonte gelen ürünlerinizin taşıma esnasında hasar almadan size ulaşmasını sağlamak. Barbekülerimiz hacim ve ağırlıkları sebebiyle kargo firmaları tarafından taşınmadığı veya kapınıza kadar teslim edilemediği için lojistik firmaları ile gönderilmektedir. Bölgenize bağlı olarak malesef neredeyse tüm lojistik firmaları kargo firmaları kadar hızlı teslimat yapamaması sebebiyle bu noktada göstereceğiniz anlayışa teşekkür ederiz. Ürünlerin en hızlı ve en güvenli şekilde kapınıza kadar bırakılması konusunda yıllardan beri biriktirdiğimiz birikim doğrultusunda var gücümüzle çalışmakta olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bugüne kadar %1'in altında bile olsa ürünün teslimatı konusunda çok gecikme, kargo kaynaklı hasar gibi konularda çözüme kavuşturacağımızı bilmenizi ister, keyifli alışverişler dileriz.

Ürünler hangi kargo ile gönderilmektedir?

Barbekülerimizin büyük çoğunluğu büyük hacimli ve yüksek ağırlıklı olduğu için kargo firmalarının taşıma sınırını geçmektedir. Bu sebeple barbeküleriniz Horoz Lojistik veya bölgenize bağlı olarak Octovan Lojistik ile gönderilmektedir. Lojistik firmaları kargo firmalarına oranla özellikle uzak bölgelerde her gün teslimata çıkmadığından teslim süreleri biraz daha uzun olmaktadır. Gerek kargoların lojistik firmalarıyla daha güvenli ve kontrollü taşınabilmesi gerekse kapınıza kadar teslimat yapılabilmesi için lojistik firmalarıyla taşınması önemli olmaktadır. Uzayabilecek teslimat sürelerine göstereceğiniz anlayıştan dolayı şimdiden teşekkür ederiz. 
Tüm aksesuarlarımız Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Yurtiçi kargonun teslimat yapmadığı uzak bölgeler için sizinle iletişime geçip alternatif (bölgenize teslimat yapabilen) kargo ile gönderimi için bilgi verilmektedir. 

Kargo ne zaman elime ulaşır?

Standart yoğunlukta çalışma şartlarında lojistik firmalarının ürün kargoya verildikten sonra teslim süreleri:
İstanbul: 1-2 iş günü,
Ankara: 2-3 iş günü,
İzmir (Merkezi bölgeler) 3-4 iş günü,
Çeşme, Bodrum gibi tatil bölgeleri: 4-6 iş günü,
Teslimat yapılan diğer bölgeler: 4-10 iş günü
Bayram, tatil, online satışların arttığı kampanya dönemleri gibi dönemlerde oluşan yoğunluklardan dolayı teslimat sürelerinde uzamalar olabilmektedir.

Aksesuar siparişleriniz için Yurtiçi kargo ortalama teslim süreniz siparişiniz kargoya verildikten sonra 1-3 iş günü sürmektedir.

Ürün belirtilen süre içerisinde kargoya verilmedi, ne yapmalıyım?

Ürününüzü sitemizde belirtilen iş günü süreci içerisinde kargoya teslim ediyoruz. Sizin memnuniyetiniz bizim önceliğimiz. Bu süre zarfında kargoya verilmediğini düşündüğünüz siparişinizle ilgili bize mail ya da telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Barbekü gibi hacimli ürünlerimizi lojistik firmaları aracılığıyla gönderdiğimizden sistem üzerinde kargoya verilmemiş gözükse bile yola çıkmış olabileceğinden tarafımızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Evde kimse olmadığından teslimat yapılmamış, siparişim nerede?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü 3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

Kargo ücreti nedir?

1000 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsizdir. Diğer siparişleriniz için kargo ücreti 79,90 TL'dir.

Kargomda hasar varsa ne yapmalıyım?

bbqsepeti.com'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen taşıma sırasında oluşabilecek hasarlar için;
- Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın.
- Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.
- Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
- Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Yurt dışına teslimat yapılıyor mu?

bbqsepeti.com'da satışa sunulan tüm ürünler sadece Türkiye sınırları içerisine gönderilmektedir.

İstediğim kargoyu kullanabilir miyim?

Ürün boyutlarına göre ürünlerinizi anlaşmalı olduğumuz kargolar aracılığıyla göndermekteyiz. Tarafınızdan kargo firması seçimi yapılamamaktadır.

Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Hesabım sayfasında Siparişlerim kısmında ürünün kargo bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca ürün kargoya verildiğinde siteme kayıtlı olduğunuz mail adresine kargo bilgilerini içeren mail gönderilmektedir.

Ürünüm teslim edildi, kurulumu nasıl yapacağım?

Barbekülerimiz orijinal ambalajında demonte olarak kapalı kutuda teslim edilmektedir. Kutu içerisinden çıkan görselli kılavuzu takip ederek montajını tamamlayabilirsiniz. Teslimat esnasında kutuda herhangi bir hasar olup olmadığını kargo görevlisiyle beraber kontrol edip hasar olması halinde kargo hasar tutanağı tutulması önemle arz edilir. Ürünler fabrika çıkışı kapalı kutudur. Açıldıktan sonra tekrar kutuya konması mümkün değildir. Kutu açıldığında ve/veya montajı yapıldığında iade edilememektedir.

Satışlarımızın %90'ının üstünde kurulumu müşteri tarafından tamamlanmaktadır. Ancak yine de kurulum talebiniz olması halinde belirli bölgelerde anlaşmalı servis tarafından ücretlli kurulum mevcuttur. Ücretli kurulum talebi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Ürünüm teslim edildi, kurulumu nasıl yapacağım?

Kurulum ile ilgili sorun yaşamanız halinde iletişim sayfamızda bulunan iletişim kanallarından veya +90 546 226 42 27 nolu whatsapp hattından bize ulaşıp, ister yazılı ister görüntülü destek alabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınızın cevaplarına Sık Sorulan Sorular sayfamızdan erişebilirsiniz.

Keyifli barbeküler dileriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR