İPTAL & İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI 

Alıcı malı teslim aldıktan sonra 14(ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcının mal ile birlikte teslim edilen satıcıya ait faturanın alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra imzalayarak ürün (tamamlayıcı aksesuarları, varsa hediyesi ve promosyonu) ile birlikte satıcıya göndermesi gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli satıcı tarafından karşılanmalıdır.

14(ondört) gün içerisinde [email protected] adresine sipariş numaranız ve ilgili ürün kodu ile birlikte iade sebebinizi belirten bir e-posta gönderebilir, ya da +90 216 315 82 38 numaralı telefondan bu isteğinizi iletebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, ürünü anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarına karşı ödemeli olarak (garanti belgesi, fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte teslim ederek bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme şekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir.

Hafta içi saat 13: 00 ' a kadar vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Kargonun hızlı bir şekilde size ulaşması için adresinizi açık bir şekilde yazmanız önemlidir. Kargonuzu teslim almadan önce ürün kontrolünü yapmanız gereklidir. Hasarlı veya kırık ürün olursa kargo firmasına hasar tutanağı tutturmanız gerekmektedir.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz. Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, barbekü ürünlerinde (kurulum talep etmemeniz halinde kurulumu müşteriye ait olduğundan) iptal, iade veya değişim talep etmeniz için ürün ambalajının kesinlikle açılmaması gerekmektedir. Ürün ambalajı açılan ürünler tekrar satışa uygun olamadığından iptal veya iade yapılamamaktadır.

Teslim alındıktan sonraki 14(ondört) gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, bbqsepeti.com tarafından iade alınamayacaktır.

İade edilen ürün, öncelikle bbqsepeti.com bünyesindeki servis tarafından incelenecektir ve tüm koşullara uygun olduğu tespit edildiğinde, 3 ila 7 iş günü içerisinde uygulamaya girecek iade işlem süresi başlatılacaktır.

Alışveriş kredi kartı ile taksitli olarak yapılmışsa, uygulanacak prosedür şu şekildedir; Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

Kurumsal alımlarla ilgili not: İade edeceğiniz ürünün faturası şirket adına düzenlenmiş ise, iadenizi, şirketinizin kargo ücretini dâhil etmeden(ürün birim fiyatı + KDV) keseceği iade faturası ile göndermeniz gerekmektedir.

Sipariş verilmiş bir ürünü iptal etmek için bbqsepeti.com ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İptal işlemi gerçekleştirmek istediğiniz anda siparişiniz kargo firmasına teslim edilmiş ise iptal işleminiz gerçekleştirilemeyecek olup, ürün size geldikten sonra iade şartları dahilinde iade işlemi başlatmanız gerekmektedir. 

Ürünle ilgili üretim kaynaklı hata tespit etmeniz halinde değişim için bbqsepeti.com'a rapor etmeniz gerekmektedir. Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz parçayla ilgili değişim talebiniz bbqsepeti.com tarafından değerlendirilip tarafınıza dönüş yapılacaktır.

İptal ve iade talepleriniz yalnız bbqsepeti.com merkezinden karşılanabilmektedir, bu yöndeki isteklerinizi lütfen [email protected] adresine veya +90 216 315 82 38 numaralı telefona bildiriniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR